Schizofreniczna dwubiegunowość postrzegania historii
Wpisany przez Tomek   
poniedziałek, 10 października 2016 11:20

Schizofreniczna dwubiegunowość postrzegania historii

 

Jak bardzo „odlatuje” nasze społeczeństwo w pojmowaniu własnejj historii a tym samym postrzegania rzczywistości świadczy swoiście schizofreniczna dwubiegunowość. Wszystko co zachodnie to dobre, a co wschodnie – złe. Alergiczne reakcje na Rosję i Rosjan, przy, w najgorszym razie, neutralnym postrzeganiu Niemiec a już tzw. Zachodu to norma. Co gorsza, niech tylko z tej strony spłynie jakaś pochwała to tracimy instynkt samozachowawczy i cieszymy się jak małpa kitem.

Przykładem niech będzie Bitwa Warszawska zwana też Cudem nad Wisłą zaliczana do 10 najważniejszych bitew świata. To brzmi ładnie i jeszcze lepiej łaskocze naszą próżność, z tego chyba więc powodu niewielu zastanawia się skąd taki wniosek i jakimi metodami do niego doszedł  Edgar Vincent D’Abernon, brytyjski polityk i bankier, postać dziwna by nie powiedzieć zagadkowa, powiązana ze spec-służbami i nie tylko, bo ktoś kto jest doradcą finansowym rządu Egiptu, gubernatorem Banku Osmańskiego i dyplomatą, nie może być z pierwszej łapanki. Bitwę Warszawską określił jako ”osiemnastą decydującą bitwę w dziejach świata” w książce pod tym właśnie tytułem. Ale mniejsza o miejsce.


 


Już samo to, że komplementuje nas Brytyjczyk, powinno zapalić światełko ostrzegawcze w głowie, bo przecież Wielka Brytania w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r. stała po stronie Sowietów. Skąd to wiemy? Z wydanej niedawno książki Seana McMeekina – „Największa grabież w historii. Jak bolszewicy złupili Rosję”, amerykańskiego historyka, a więc kogoś, przed kim nie można ot tak sobie zatrzasnąć drzwi archiwów i powiedzieć spadaj. Niejako poza głównym wątkiem ukazuje postawę rządu JKM wobec Polski. Oto kilka szczegółów:

 

Na wieść o zajęciu Kijowa przez wojska polskie 7 maja 1920 r. rząd brytyjski przekazał bolszewikom zaszyfrowane środki łączności (s. 173) oraz zalecił dokerom brytyjskim na całym świecie zablokowanie wszystkich dostaw wojskowych dla Polski. 17 maja 1920 r. przywódca brytyjskiej partii Andrew Bonar Law zapewnił: „żadna pomoc nie zostanie udzielona rządowi polskiemu”.

 

W 1920 r. Londyn zawarł z Moskwą kontrakt na dostawę 1700 lokomotyw użytych do transportu wojskowego wartości 20 mld $ w przeliczeniu na dzisiejszą wartość. Z kolei inna brytyjska firma Ralph I. Fuiler dostarczyła Armii Czerwonej lekarstwa. (s.177) a dwie strony dalej pisze o 2 milionach arszynów  gładkiej tkaniny wełnianej  na szynele, mundury i podkoszulki. „Jako zabezpieczenie importu wełny na mundury Armii Czerwonej bolszewicy przekazali bankom brytyjskim 15 ton złota na początku sierpnia 1920.”

 

Co to oznacza? Ano to, że dla rozgrywających ówczesnej sceny politycznej Polska była państwem sezonowym, co najwyżej narzędziem. Było tak wtedy, wcześniej i później i jest tak i dziś. A tak na marginesie warto zbadać dlaczego (na czyje polecenie) rząd Czechosłowacji nie zgodził się na przejazd przez swoje terytorium węgierskich transportów broni i amunicji, które w zznacznym stopniu zadecydowały o wyniku wojny.

 

 

Pierwszą ofiarą wojny propagandowej jest prawda

 

Na Węgrzech odbyło się referendum w kwestii przyjęcia imigrantów. Sukces ogłosił Wiktor Orban a niemal równocześnie opozycja swój. Jedna z włoskich gazet stwierdziła, że Orban od społeczeństwa dostał w pysk. Mamy więc dwie prawdy wzajemnie wobec siebie sprzeczne, co, zgodnie z prawami logiki, jest niemożliwe, ponieważ co najniej jedno z tych twierdzeń jest fałszywe.

 

Zgodnie z węgierską konstytucją referendum było nieważne bo frekwencja wyniosła poniżej 50%. Zdecydowana większość z tych, którzy wzięli w nim udział– ponad 90% opowiedziała się przeciwko przyjmowaniu tzw. uchodźców. Czy zatem społeczeństwo jako całość opowiedziało się za czy przeciw? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

 

Zazwyczaj warunkiem ważności referendów jest próg frekwencyjny, np. 50%. Jest to niekonsekwencja dziwna, bo z kolei w wyborach czy to parlamentarnych, samorządowych, czy prezydenckich, takiej zapory nie ma i w sytuacji gdy np. do wyborów nie pojdzie nikt poza samymi kandydatami i ich rodzinami, wybory będą ważne i wygra ten, kto ma największą rodzinę, zakładając, że będzie ona lojalna. Jest to oczywisty absurd a jedynym powdem jego utrzymania jest zabezpieczenie się przed sytuacją, gdy elektorat niezadowolny z proponowanych kndydatur taką imprezę „oleje”.  Jak wiadomo bowiem, nieważne jak kto głosuje, ważne kto liczy głosy, ale jeszcze ważniejsze jest stworzenie odpowiedniej alternatywy na zasadzie: „tak czy owak, sierżant Nowak”. Uniknięcie tej pułapki to nie pójście na wybory przy założeniu istniania progu frekfencyjnego. To tyle w kwestii formalnej, pora przejść do meritum.

Zazwyczaj jest tak, a dotyczy to spraw oczywistych, czyli takich, co do których społeczeństwo zdecydowanie ma wyrobiony pogląd, że trudno je zmobilizować. Mobilizacja zwykle następuje w sytuacji, gdy głosy się ważą, w przeciwnym razie ludzie myślą tak: po co tam będę szedł, sprawa jest przesądzona, jeden głos nie zaważy, itp. Nietety, w przypadku istnienia progu ma to znaczenie.

Jednak mimo niskiej frekwencji większość opowiedziała się przeciko imigrantom. Czy to oznacza, że, jak chce opozycja węgierska i unijna, ponad 50% Węgrów jest za imigrantami? Oczywiście, że nie. Przypomnijmy sobie co mówili przedstawiciele PO na zarzut, że została wybrana głosami niecałych 30% uprawnionych, gdy rządziła. Mówiono, że nieobecni nie mają racji. I tak jest wszędzie, w każdym kraju. Bo nie chodzi tu o frekwencję ale by zwyciężyła odpowiednia opcja. Jeżeli wygra taka jaka pasuje socjalistom unijnym, to dobrze, nawet jeśli odbywa się to z pogwałceniem prawa. Jeśli wygrea opcja „nie nasza”, to źle, wtedy mamy do czynienia z zamachem na demokrację, faszyzmen, itd.

I na koniec warto zwrócić uwagę, że zaraz po referendum premier Orban ogłosił, że w ciągu kilku dni złoży odpowiedni projekt zmian w konstytucji. Podkreślam to, bo tym róznią się politycy węgierswcy od polskich: przewidują rozwój sytuacji i są przygotowani na różne warianty. Nasi nie. Po roku rządów PiS nadal nie ma większości zapowiadanych ustaw.

Jak widać, cała ta demokrcja to zwykły scheiss.

 

 

Al Capone to pikuś

 

Pewnego popołudnia do nowojorskiego szpitala przywieziono pacjenta z silnymi objawami zatrucia. Przywieziony miał omamy, tracił wzrok, porozumienie z nim było praktycznie niemożliwe. Pomimo podjętej akcji pacjent zmarł. Sekcja wykazała zatrucie metanolem. Podobnych przypadków było więcej, a zmarło z tej samej przyczyny 60 osób.

Działo się to pod koniec lat 20. XX w., a więc w czasie obowiązywania prohibicji. Znamy to z licznych filmów gdy powołana spec-grupa Elliota Nessa rozbijała nielegalne bimbrownie ale co ważniejsze, szukała dowodów przeciwko legendarnemu Alowi Capone.

Produkcja bimbru, technologicznie prosta, ma jednak pewne wady: jest czasochłonna i – co tu dużo mówić – jest łatwowykrywalna na nos. Dlatego równolegle opracowano inną metodę – pozyskiwanie i uszlachentnianie spirytusu przemysłowego - etanolu ale zaprawionego różnymi substancjami śmierdzącymi i barwnikami, coś jak nasz denaturat. Znakleżli się jednak chemicy potafiący je wytrącić i organoleptycznie upodobnić do whisky. Rząd miał z tym problem, ponieważ alkohol przemysłowy był potrzebny w życiu codziennym i nie można go było objąć zakazem prohibicji. I tu na scenie pojawia się niejaki Willer, który umyślił, aby etanol przemysłowy zaprawić metanolem, trudniejszym a właściwie niemożliwym do wytrącenia. Tak też zrobiono, opatrując produkt stosownym ostrzeżeniem, jak się okazało nieskutecznym. Stało się to jednym z argumentów przeciwko prohibicji.

Sprawa jest prosta: rząd wymyśla dla dobra obywateli coś, z czym oni się nie zgadzają; zakaz nie znosi popytu, a skoro jest popyt to musi pojawić się podaż, a że nie może odbyć się to drogą legalną, powstaje podziemie rządzone przez gangi, powstają gigantycz fortuny, nieformalne powiązania ze strukturami państwa, czyli mafie, korupcja, itp. Krótko mówiąc to państwo stworzyło pożywkę dla szarej strefy i zorganizowanej przestępczości, z czym potem dzielnie walczono i o czym nakręcono wiele filmów, na czym także zarobiono pieniądze. Ale to pierwszy poziom.

Wnikliwsze spojrzenie na sprawę rodzi kolejne pytania. Dlaczego zatruło się tak stosunkowo mało osób, skoro skażony alkohol do przerobu kupowano w ilościach bynajmniej nie detalicznych? Co do tego pewności nie ma ale można sobie wyobrazić sytuację, że dla producentów tradycyjnego bimbru producenci „burbona” z alkoholu przemysłowego stanowili konkurencję, a tej trzeba było się pozbyć.  Mogłoby więc być tak, że cały ten Willer był skorumpowany przez gangi, nie wykluczone że przez samego Capone, który swoimi kanałami przeprowadził pomysł mieszania etanolu z metanolem. Mogł być też Willer pożytecznym idiotą, ale to mało prawdopodobne.

Za domysłem, że cala sprawa została starannie wyreżyserowana przemawia ograniczony zasięg zatruć co do ilości ofiar i miejsca. Ot tyle, żeby temat został podjęty przez media i rozdmuchany tak, by wywołać psychozę.

Nie można też wykluczyć i tego, że prohibicja wprowadzona została właśnie po to, aby takie podziemie i wiążące się z tym zyski powstały, bo nie zapominajmy, że korupcja obejmowała nie tylko pojedynczych urzędników czy policjantów ale była powszechna. Można więc domniemywać, że akcję zatrucia metanolem przeprowadzono właśnie po to, aby prohibicję zlikwidować. Możliwych kombinacji może być jeszcze więcej, ale nie chodzi tu o rozwiązanie zagadek historyczny lecz by wyciągnąć jakąś naukę. A ta mówi, że każde działanie państwa wyręczające obywateli lub narzucające im jakieś rozwiązania, obojętnie czego by nie dotyczyły, oświaty, budownictwa, służby zdrowia, zbrojeń czy czego tam jeszcze, więcej szkodzi niż pomaga a jeżeli jest korzystne to nie dla tych, dla dobra których jest deklarowane. Korzystają inni, ukryci w cieniu. I nie trzeba tu wcale gangów, przynajmnie w traddycyjnym znaczeniu. Np. na programie budowy mieszkań skorzystają banki, deweloperzy, pośrednicy, urzędnicy ustalający kolejkę szczęśliwców, a zapłacą wszyscy. Taniej byłoby zorganizować publiczną składkę, ale nikt przytomny nie dałby na to dobrowolnie pieniędzy. Co innego jeżeli to samo ukryte jest w formie programu państwowego, o, to już inaczej jest postrzegane.

 

 

Nauka zeszła na psy i poszła w las

 

Chodzi o naukę przez duże N a nie tylko efekt nauczania szkolnego. Dowody mamy na codzień. Kilka dni temu na przykład laureatem Nagrody Nobla z medycyny został Japończyk Yoshinori Ohsumi za opracowanie mechanizmu autofagi, czyli zdolności komórek do przetrwania przez „karmienie się” swoimi obumarłymi lub szkodliwymi składnikami. Proces ten występuje stale ale nasila się szczególnie w okresie niedożywienia i głodówki.

Nie znam pracy laureata ale to nic nowego pod słońcem, bo było to znane od lat i propagowane w ramach medycyny nieakademickiej, jak choćby przeze mnie tzw. leczniczych głodówek oraz odpowiedniego odżywiania, a artykułów na ten ten temat, przedstawiających ten proces było wiele na stronach chociażby Akademii Długowieczności i kto chce może to sobie „wyguglać”.  No i, o czym też trzeba wspomnieć, metoda ta miała wielu przeciwników. Teraz być może wejdzie do panteonu akademickości i znajdzie tam poczesne miejsce, w co jednak wątpię.

Stosowanie „zręcznych środków” w ramach medycyny niekonwencjinalnej, zdrowego trubu życia, odżywiania i odpowiedniej higieny psychicznej, nie jest panaceum na wszystko. To, tylko lub aż, zwiększa skuteczność mechanizmów obronnych organizmu ale nie odwraca naturalnych procesów, np. starzenia.  Mimo to miałoby znaczący wpływ na zdrowie społeczeństw w większym niż dotychczas stopniu. To dobrze? Zależy dla kogo. Dla ludzi tak, dla korporacji farmaceutycznych, żyjących ze sprzedaży lekarstw już nie. To „oczywista oczywistość”, podobnie jak konstatacja, że gdyby leki leczyły to chorych byłoby mniej, a więc zyski producentów i dystrybutorów byłyby mniejsze, niższe od kosztów lub im równe.

Amerykański socjolog Donald Light zbadał i stwierdził, że producenci leków nie działają tak, jak nam się wydaje. Testy nowych produktów nie są pełne, skutki uboczne są ukrywane (ok. 15% lekarstw bardziej szkodzi niż pomaga), a FDA (amerykańska Agencja Żywności i Leków) finansowana jest przez koncerny farmaceutyczne pod pozorem składek członkowskich. Wszystko to razem przykrywa reklama i marketing.

Na polskim gruncie zainicjowano akcję po hasłem „Stop lobbystom koncernów farmaceutycznych” w formie petycji, do rządu której organizatorzy stając "W obronie lekarzy poddawanych represjom ze strony korporacji lekarskich oraz w imię szczególnej ochrony wszystkich pacjentów w Polsce, szczególnie dzieci”  domagali się ”oczyszczenia polskiej administracji publicznej z osób działających w konflikcie interesów, piastujących ważne stanowiska publiczne.

Obecna sytuacja wymaga natychmiastowej interwencji, aby skutecznie zażegnać problem działalności funkcjonariuszy publicznych na rzecz różnego rodzaju biznesów, kosztem praw i majątku obywateli w szczególności w zakresie zdrowia publicznego. Sytuacja taka jest skandaliczna i ma kolosalne znacznie dla bezpieczeństwa obywateli naszego kraju.

Osoby takie maja szerokie pole do narzucania obywatelom obowiązków realizujących interesy branży, przez którą są finansowani oraz posiadają narzędzia do niszczenia ludzi, którzy wystepują w interesie obywateli sprzecznym z interesami branży (np. represjami zagrożeni są lekarze realizujący prawa pacjenta - korporacje lekarskie prowadzą przeciw nim w odpowiedzi na apele ekspretów pracującycyh na rzecz koncernów farmaceutycznych)" (http://zmienmy.to/petycja/stop-lobbystom-koncernow-farmaceutycznych-w-admisnitracji-publicznej).

Jak widać na tym choćby przykładzie wladza międzynarodowych korporacji z budżetem przewyższającym budżety większości państw na świecie i metodami, przy których stary poczciwy Al Capone to mały pikuś, stale rośnie. Symbioza państw z korporacjami daje w efekcie zniewolenie ludzi, którym przemysł rozrywkowy prezentuje złudzenia.

 

Jan Pokrywka

 

Poprawiony: poniedziałek, 10 października 2016 12:55
 
Cennik Pakiety
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 stycznia 2012 12:25
60 Mb od 59 zł

30 Mb dostępne od 45 zł

16 Mb dostępne już od 39 zł

8 Mb dostępne już od 35 zł   


(nowy cennik od 01.07.2013)
Poprawiony: poniedziałek, 10 października 2016 08:59
Więcej…
 
UKE ostrzega - oddzwaniaj z głową.
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 listopada 2012 14:18

Urząd Komunikacji Elektronicznej otrzymuje sygnały od abonentów oraz samych przedsiębiorców telekomunikacyjnych o nowym niepokojącym zjawisku, którego skala w ostatnim czasie nabiera niepokojącego wymiaru.

Sprawa dotyczy metody oszukiwania użytkowników usług telefonicznych (najczęściej abonentów sieci telefonii komórkowych) poprzez wykorzystywanie ich  skłonności do oddzwaniania na nieodebrane połączenia. Takie połączenia przychodzą często w godzinach wieczornych i w nocy, co jest celowym działaniem, aby skłonić użytkownika do oddzwonienia. Mechanizm działania samego procederu jest stosunkowo prosty i opiera się w dużej mierze przede wszystkim na nieuwadze samego użytkownika.

Najczęściej na numer użytkownika dzwoni zagraniczny numer często z „egzotycznego" kraju np. z Republiki Konga lub Wybrzeża Kości Słoniowej tj. krajów, których międzynarodowe numery kierunkowe (+243) oraz (+225) pozostawione na wyświetlaczu aparatu użytkownika jako połączenia nieodebrane mogą sugerować, że są to połączenia krajowe. Początek międzynarodowego numeru kierunkowego np. Demokratycznej Republiki Konga (+243.....) lub Wybrzeża Kości Słoniowej (+225...) może być mylony przez użytkownika z numerem kierunkowym strefy np. 22 - Warszawa, 24 - Płock.

Poprawiony: piątek, 23 listopada 2012 14:23
Więcej…
 
Nowa Strona TV NetGate
Wpisany przez Administrator   
środa, 04 kwietnia 2012 14:07

Szanowni Państwo,

W związku z oferowaną przez naszą Firmę nowej usługi dostarczania Telewizji Kablowej,  
z wielką przyjemnością chcielibyśmy zaprezentować Państwu naszą Nową Stronę Internetową:

http://www.web-tel-tv.ng.pl


Mamy nadzieję, że jest ona bardzo ciekawa, a czytelny sposób prezentacji naszych nowych usług wyda się Państwu interesujący.
Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą.

Z poważaniem
Zespół NetGate

 
Przenoszenie numerów telefonicznych
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 04 listopada 2010 14:14

Po krótkiej przerwie można ponownie przenosic numery telefoniczne od innych operatorów do telefonii NetGate.

Numery można przenosić do naszej telefonii od następujących operatorów*:

TP SA
Netia SA
Dialog SA

MNI SA
Exatel SA
Multimedia Polska SA
Mediatel SA.

* w tym również numery od macierzystych operatorów. Np. jeśli macierzystym właścicielem numeru telefonicznego jest TPSA, a został on przeniesiony do Ery, to taki numer można również przenieść do naszej telefonii.

Poprawiony: czwartek, 04 listopada 2010 14:18
 
Bez "zera"
Wpisany przez Administrator   
środa, 20 października 2010 11:13
Szanowni Państwo,

Pragniemy przypomnieć, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 28 lutego 2008 r. w sprawie planu numeracji krajowej dla publicznych sieci telefonicznych, 14 maja 2010 r. zmianie uległ sposób wybierania numerów krajowych. Zmiana polegała na likwidacji cyfry "0" wybieranej przed numerem.

W telefonii internetowej NetGate należy wybierać numery krajowe według poniższego schematu:

Numery stacjonarne: numer kierunkowy + numer abonenta, np. 22 24 72 XXX  (do Warszawy)
Numery komórkowe: numer abonenta, np. 608 XXX XXX

Schemat wyboru numerów zagranicznych pozostaje bez zmian, czyli z cyframi "00" na początku.

Dodatkowo informujemy, że zmianie uległ numer poczty głosowej. Obecnie prosimy wybierać numer: 22 247 27 07.

Pozdrawiamy życząc udanych połączeń
W przypadku problemów z łącznością prosimy o kontakt z BOK NetGate.
Poprawiony: czwartek, 21 października 2010 09:26
 
Valid XHTML & CSS - Design by ah-68 - Copyright © 2007 by Firma

Polityka prywatności Serwis używa cookies m. in. w celach gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą zapisywane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie jakie używamy oraz jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatnosci.

Akceptuję ciasteczka z tej witryny.

EU Cookie Directive Module Information